Rybářská speciálka

domácí feederové krmení

1.3.2011 NOVINKA Návody, Trvalý odkaz

Suroviny: prášek medový perník, strouhanka, kukuřice bondue v konzervě, lze přidat živou složku (červy, žížaly)

Strouhanku nasypeme do kýblu. Na 1 kg strouhanky by měl bohatě stačit 1 balíček medového perníku. Dvě složky pečlivě promícháme. Z konzervy vylijeme veškerou vodu a zamícháme kukuřici do strouhanky s práškem. Na konec stačí nahodit a čekat na záběr.

 

Průměrná známka: 2,00

Komentář ke článku (0)

jak vyrobit klouzavý splávek

27.2.2011 NOVINKA Návody, Trvalý odkaz

K výrobě budeme potřebovat: dřevjenou špejli, červený centrofix, korek od vína, smirkový papír, špejli od lízátka, nůž, špendlík .

1. Vezmeme si dřevěnou špejli a centrofix. Jeden konec špejle nabarvíme centrofixem, který bude vyznačovat špičku splávku. Druhý konec špejle obrousíme nožem do špičky.

2. Potom smirkovým papírem obrousíme korek od vína tak, jak daleko chcete nahazovat. Tedy, když bude menší, tak se bude míň nahazovat a když větší, tak se bude víc nahazovat.

3. Do obroušeného korku vyvrtáme dirku. Dirkou v korku prostrčíme naostřený konec špejle tak, aby špička z korku čouhala minimálně 1 cm.

4. Ze špejle od lízátka ustřihneme 1 cm a ten namáčkneme na špičku dřevěné špejle hned za korek, ale ne celou.

5. Na konci splávku propíchneme špendlíkem špejli od lízátka, kterou se bude prostrkávat vlasec.

 

 

Průměrná známka: 2,63

Komentář ke článku (13)

uzel 3.bezuzlové vázání

22.2.2011 NOVINKA Návody, Trvalý odkaz

Tento uzel je pro skušené kapraře, kteří chytají na boilies,tvrdou kukuřici, pelety.....

Na začátek se ustřihne asi 40cm vlasce. Na jednom konci uvážeme klasickou smyčku. Druhý konec vlasce prostrčíme zezadu očkem u háčku, na kterém budeme chytat. Smyčku na vlasci si dáme pod háček podle svého uvážení. Konec vlasce, na kterém není smyčka, obmotáme kolem raménka háčku, tak asi do půlky. Po obmotání prostrčíme vlasec zase zpátky zezadu do očka háčku a utáhneme.

Průměrná známka: 1,71

Komentář ke článku (0)

uzel 2.očko

22.2.2011 NOVINKA Návody, Trvalý odkaz

Uzel na háček s očkem

Nejprve prostrčíme vlasec očkem a začneme obmotávat druhý vlasec co vede do prutu tak asi 9krát. Po obmotání vlasec prostrčíme vzniklým očkem u háčku a zpátky do druhého vzniklého očka prostrčíme  vlasec. A máme pevný uzel na světe.

Průměrná známka: 2,20

Komentář ke článku (0)

uzel 1.lopatka

22.2.2011 NOVINKA Návody, Trvalý odkaz

Uzel na háček s lopatkou je jeden z nejlehčích. Tak tedy vám ukážu jak se to dělá.

 

Nejprve uděláte očko a to přiložíte k ramínku háčku. Po přiložení začnete omotávat vlasec kolem ramínka háčku. Háček budete obmotávat kolem ramínka asi 8-12krát. Nakonec vlasec prostrčíte zpět do očka a utáhnete. POZOR VLASEC BY MĚL VYCHÁZET Z PŘEDNÍ ČÁSTI LOPATKY.

Průměrná známka: 2,13

Komentář ke článku (0)

MENU