Rybářská speciálka

rybářský veletrh brno 2010

22.2.2011 NOVINKA Výpravy, Trvalý odkaz

Na jaře jsem zjistil z časopisu rybářství že je rybářský veletrh. Ihned jsme byli rozhodlí že pojedem. Cesta netrvala dlouho. Max.3.hodiny. Po příjezdu ihned vykročím rychlým krokem k pokladně, kde zaplatíme vstupenky. Po chvíli se ve vnitř rozhlédnu a vidím mnoho rybářských obchodů od všech druhů značek a výrobců. Také jsem  si něco málo koupil :krmivo, swingery, foukačky,splávky....... Dokonce tam byl napuštěný bazén a v něm sladkovodní druhy ryb jako jsou:kapři,amuři, líni........Zároveň v jiném pavilonu byla i myslivecká výstava, ale to mě moc nebralo. Celý den jsem tu strávil a mohu vám říct to že zde byly výborné obchody jako:MIVARDI, GAMARUS, SHIMANO, MIKBAITS, SPORTCARP.

můžete se podívat na foto:

Průměrná známka: 1,00

Komentář ke článku (0)

Výlov 2009

21.2.2011 NOVINKA Výpravy, Trvalý odkaz

 V září byl výlov v Rapotíně v 8:00 hodin. Sešlo se zde mnoho rybářů a kapři se zde prodávali po desítkách. Ryby které jsem viděl byli amuři, kapři, sumci, plotice, štiky, pstruzi, candáti a maxi tolstolobici. Slunečné počasí se vyvedlo jak mělo. Kádě, v kterých se ryby ukládaly, byly plné. Tak tedy se muselo na chvíli přestat s výlovem. U výlovu hrála živá kapela. Občerstvení u toho nemohlo chybět, takže se opékali pstruzi. Pro ty, co neměli rádi ryby si mohli dát klobásku, kuřecí maso nebo guláš. Při konci výlovu vešli do rybníku mladí rybáři a malé plotice, co tam zůstaly, vynesli do kýblů s vodou. Po napuštění rybníka se neprodané ryby vrátily zpět. 


Průměrná známka: 1,00

Komentář ke článku (0)

Rybaření na položenou v Petrově nad Desnou

20.2.2011 NOVINKA Výpravy, Trvalý odkaz

Z rána jsem se rozhodl že si zajdu zachytat na rybník kousek od mého domu.

Sestava:

vlasec 0,25 mm

krmítko 10 g

malý háček s očkem

Návnada:

kukuřice bonduel

medové foukačky

krmení vanilkové LORPIO

Chytil jsem asi 3 kapry a 6 plotic.

 

Průměrná známka: 1,67

Komentář ke článku (0)

Zimní lov na dírkách Sobáčov

20.2.2011 NOVINKA Výpravy, Trvalý odkaz                               Sobáčov - zimní lov na dírkách

 

Dne 29.ledna vyrážíme s rybářským kroužkem Rapotín na zimní lov na dírkách, kde se nám podařilo chytit spoustu ryb, které měřily 30-50cm. Byla smůla, že jsme nemohli chytat už od samého rána z důvodu rybářských závodů, a proto jsme se s naším srazem opozdili a byl ve 12:00, ale k tomu, jaká byla zima, to bohatě stačilo. Dojeli jsme na místo, vybalili jsme si potřebné věci k chytání a šli si zahřát své místo, na kterém budeme chytat. Na háčky si dáváme buď bílé červy, twistery nebo speciální růžovou voňavou hmotu na pstruhy a lososy. Po 15-ti minutách se na břehu plácá asi 6 pstruhů.Uprostřed odpoledne byly plné kýble mrtvých pstruhů, ale také pár lososů. Bylo 15:25 hodin a my už měli promrzlé prsty až na kost. Vedle v malém bufetu hned u rybníka jsme se po obrovské zimě a námaze najedli a ohřáli. V jídelníčku nebylo moc na výběr, co si dát k jídlu - guláš/klobása, ale můžu vám říci, že to bylo výborné. Posledních 30 minut chytání si užíváme, co jen to jde. Pan vedoucí přichází se zprávou, že končí chytání. Tak tedy si pobereme pruty i ulovené ryby a uvolňujeme místa jiným rybářům. Než odejdeme do svých aut, tak se musí ulovené ryby zvážit. S kroužkem jelo 8 dětí a váha ulovených ryb na jednotlivce byla asi 7 kg, ale zaznělo i 11 kg a tak dále. Už se těšíme na večeři z výborných pstruhů a na další výlet do Sobáčova. Naše maminky byly samou radostí bez sebe, že mají, co vařit.

  

 

 

Průměrná známka: 3,00

Komentář ke článku (0)

Soukromý rybník v Sobáčově u Mohelnice

20.2.2011 NOVINKA Výpravy, Trvalý odkaz

 

Výlet na soukromý rybník do Sobáčova u Mohelnice

 

Je krásné sobotní ráno 25.září a s rybářským kroužkem Rapotín jsme se vydali na výlet do Sobáčova u Mohelnice. Počasí se nám vydařilo, sice z rána bylo chladněji, ale později během dne už bylo příjemné slunečné počasí. Jelo nás dohromady 9 účastníků, z toho 6 dětí, 2 rodiče a náš pan vedoucí rybářského kroužku. Když už jsme přijeli na místo, nemohli jsem se dočkat až začneme s chytáním ryb. Neuběhlo ani 10 minut po nadhozu a jeden z našich rybářů chytil prvního kapra. Později přicházeli s úlovky i ostatní. Chytali jsme na nejrůznější nástrahy např. na: kukuřici, pelety, boilie nebo na různé druhy těsta. V poledne jsme si všichni dali přestávku od chytání a šli se najíst, abychom nabrali síly na zbytek dne. Celkem jsme chytli 18 kaprů a 3 cejny. Nejvíce jsme se pokoušeli chytit jesetera,ale i přes všechny možné návnady se to bohužel nikomu z nás nepodařilo, tak snad příště. Největší kapr měl 71 cm,kterého jsem chytil já a další 3 větší kapři měli 68,66 a 65 cm. Ke konci dne ryby přestávaly brát, a tak  jsme pomalu zakončovali náš vyvedený výlet. V Sobáčově u Mohlenice jsme byli již po třetí, ale nejvíce úlovků jsme chytili tentokrát. Všichni se těšíme, až se sem zase příští rok vrátíme.

 

                                                                 

 

 

Průměrná známka: 1,67

Komentář ke článku (0)

MENU